Rezervační systém pro cestovní kancelář

Není rezervační systém jako rezervační systém

 • Úvod
 • /
 • Software pro cestovní kanceláře

Na co při výběru rezervačního systému nezapomenout

Na internetu najdete nabídky více systémů pro CK s různými možnostmi a různými funkcemi. Tato stránka má za cíl vám napovědět, co vše by měl váš nový rezervační systém umět.


Jaké řešení vybrat?

Z ekonomického pohledu najdete systémy, kde si zaplatíte jednorázovou licenci za hotový systém, který nelze měnit. Případné úpravy (pokud vůbec budou možné) si pak draze dokoupíte. Druhá možnost jsou systémy, kdy si pronajmete software, kdy za licenci platíte pravidelně měsíčním paušálem a platíte pouze za ty moduly, které v daném období budete reálně používat. Velkou výhodou je, že neřešíte provoz a údržbu systému a máte k dispozici vždy nejnovější verzi.

Doporučujeme hledat rezervační systém, který vám dá flexibilitu ve využívání dostupných modulů nebo funkcí. Je možné, že na začátku nevyužijete všechny dostupné funkce, ale je dobré myslet na vlastní růst a rozvoj, nebo i měnící se trendy v oboru. Doporučujeme pak hledat model, který Vám umožní v budoucnu i případné úpravy na míru.


Co by měl váš rezervační systém umět?

Jsou funkce, které by měl umět vždy a to je zadávání zájezdů včetně cen a kapacit, možnost jednoduché editace a následná tvorba rezervací. Budou ale určitá specifika, pokud nabízíte určité typy zájezdů. A je dobré, pokud systém nabízí variabilitu, pokud by se směr vaší CK posunul v budoucnu jinam.

Tyto funkce by rezervační systém měl také umět bez ohledu na to, jaké typy zájezdů nabízíte:

 • jednoduchá evidence zákazníků do klientské databáze, kdy stačí zadat kontakt pouze jednou
 • automatické generování a tisk dokumentů: smlouva, voucher, jízdenky, kartičky pojištění, rooming listy, faktury, seznamy klientů pro ubytovatele, delegáta, dopravce, pojišťovnu, a mnoho dalších
 • chytré napojení na účetní systém, nebo internetové bankovnictví pro plynulé odbavení plateb a faktur
 • modul pro odbavení dopravy, zejména u autobusové mít možnost od plánování trasy přes usazení klientů do autobusu po tisk půdorysů

Rezervační systém STOVKA nabízí funkcí mnohem více, seznamte se s nimi na této stránce.


Nabízíte v rámci své CK poznávací zájezdy, zájezdy na míru, nebo školní zájezdy?

Všechny tři typy zájezdů se výrazně liší od prodeje klasických turnusových zájezdů. STOVKA je na všechny tři varianty připravena. Přečtete si více na jednotlivých podstránkách.


Nezapomeňte na vlastní webové stránky

Webové stránky jsou dnes vaším klíčovým prodejním místem. Hledejte web, který je plně responzivní pro prohlížení na mobilech a tabletech. Většina lidí dnes hledá dovolenou právě na těchto zařízeních. Hledejte rezervační systém, který má vlastní šablonu pro webové stránky. Proč?

 • Získáte obrovskou úsporu času, protože data zadáváte do systému jen jednou.
 • Jakékoliv změny v datech uvidí klienti na webu ihned.
 • Klient má jistotu, že to co si objednává, máte stále v nabídce.
 • Možnost on-line objednávky, pokud to váš produkt dovolí.
 • Možnost platby on-line přes platební bránu.
 • Prostředí klientského centra, kde má klient možnost spravovat své rezervace (doplnit účastníky, provést on-line platbu, nebo si zkontrolovat a vytisknout potřebné dokumenty).

Zjistěte si více o možnostech webové prezentace, kterou nabízí náš software STOVKA.

Moderní webové stránky

Prodáváte přes cestovní agentury?

Pak víte, že potřebujete kvalitní export dat v XML podobě a dnes už ani to nestačí. Velcí hráči chtějí mít možnost vytvářet on-line objednávky přímo do vašeho systému. Šetří tím čas při nákupním procesu s jejich klientem. A přestože rozumíme, že se v některých případech zdají být tyto požadavky nereálné. Z naší zkušenosti víme, že na trhu se časem ustálí jen prodejci a dodavatelé, kteří budou schopni reagovat obratem.

Přečtěte si více informací v článku On-line prodej přes prodejce.

On-line prodej přes prodejce

Zaujalo vás toto téma?

Ozvěte se nám telefonicky na čísle 602 211 884, napište e-mail na adresu sales@support.cz, objednejte si zkušební verzi STOVKY nebo si vyžádejte další podrobné informace včetně podrobných cen přes tento formulář.

Vyzkoušejte si nás

Zprovozníme Vám nezávazně plně funkční rezervační systém STOVKA se všemi moduly a funkcemi ZDARMA na dobu jednoho měsíce. A to s plnou hotline podporou po celou dobu testování.

Další informace

Máte zájem nezávazně o podrobný ceník, další detailní informace o rezervačním systému STOVKA, kontakty na konkrétní osoby z řad našich klientů, kteří jsou ochotni vám poskytnout na nás reference? Klikněte na tlačítko a vyžádejte si je.