Funkce - Webhosting

Zajistíme bezpečný a spolehlivý webhosting

Hosting STOVKY a www stránek, bezpečnost

Zajišťujeme profesionální webhosting nejen vlastního rezervačního systému, ale i pro web cestovní kanceláře.

Bezpečnost

Protože STOVKA je umístěna na našich serverech, jsme si vědomi obav některých cestovních kanceláří o svá data. Slova Bezpečnost a Garance dostupnosti jsou stejně tak důležité pro nás jako pro Vás. Na první pohled se může zdát, že nejbezpečněji jsou data umístěna na serveru v cestovní kanceláři a pokud možno na serveru, který není připojen do internetu. Ano, pokud server nebude zapojen do internetu ani do počítačové sítě v rámci cestovní kanceláře, budou data v bezpečí, ale nikdo je nebude moci používat. Proto rezervační systém a data budou vždy nějakým způsobem propojeny přes síť s počítači zaměstnanců CK a pravděpodobně i internetem.

Rezervační systém na serverech u nás

Nemáme jeden server (který se může porouchat a na náhradu by se muselo čekat řádově dny), ale máme více serverů. Vše je dostatečně zálohované, aby při výpadku nějakého hardware, jsme byli schopni v řádu hodin problém vyřešit.

Servery jsou umístěny na páteřní síti internetu (je k němu rychlý přístup odkudkoliv) v hostingovém centru, kam je povolen přístup jen vybraným osobám z naší firmy a navíc je server pod kamerovým systémem. Není možné, aby se k serveru dostal fyzicky někdo, kdo nemá oprávnění.

Servery nejsou společně v síti s počítači zaměstnanců, kteří si mohou instalovat různé software, brouzdat po internetu a zavirovat si tak počítač a díky tomu celou síť ve firmě.

Máme zajištěné pravidelné zálohování - zálohujeme všechna data každých 24 hodin a zálohy držíme 7 dní zpětně. Databáze zálohujeme dokonce 2x denně.

Na našich serverech jsou umístěna data cestovních kanceláří, ale také internetových obchodů nebo data o klientech finančních institucí jako je Česká podnikatelská pojišťovna nebo Penzijní fond České pojišťovny. Nemůžeme si dovolit únik dat, vše máme zajištěno tak, aby k němu nemohlo dojít. A za 18 let existence naší firmy k úniku nedošlo.

Garance dostupnosti služeb

Garance dostupnosti - máme zajištěn monitoring serverů, který sleduje vybrané weby každou minutu a v případě výpadku dostanou tři naši zaměstnaci zodpovědní za chod serverů SMS zprávu na mobil. Okamžitě je v takovém případě sjednávána náprava. Funkčnost webů umístěných na našich serverech je 99,9%. Jakákoliv údržba serverů se provádí v noci.

Takto vypadá výstup z monitoringů námi spravovaných STOVEK a webů

Uptime Monitor

Vyzkoušejte si nás

Zprovozníme Vám nezávazně plně funkční rezervační systém STOVKA se všemi moduly a funkcemi ZDARMA na dobu jednoho měsíce. A to s plnou hotline podporou po celou dobu testování.
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.
Povolit vše