Bezpečnost

 

Protože STOVKA je umístěna na našich serverech, jsme si vědomi obav některých cestovních kanceláří o svá data. Slova Bezpečnost a Garance dostupnosti jsou stejně tak důležité pro nás jako pro Vás.

Na první pohled se může zdát, že nejbezpečněji jsou data umístěna na serveru v cestovní kanceláři a pokud možno na serveru, který není připojen do internetu. Ano, pokud server nebude zapojen do internetu ani do počítačové sítě v rámci cestovní kanceláře, budou data v bezpečí, ale nikdo je nebude moci používat.

Proto rezervační systém a data budou vždy nějakým způsobem propojeny přes síť s počítači zaměstnanců CK a pravděpodobně i internetem.

Rezervační systém na serverech u nás

  • Nemáme jeden server (který se může porouchat a na náhradu by se muselo čekat řádově dny), ale máme více serverů. Vše je dostatečně zálohované, aby při výpadky nějakého hardware, jsme byli schopni v řádu hodin problém vyřešit.
  • Servery jsou umístěny na páteřní síti internetu (je k němu rychlý přístup odkudkoliv) v hostingovém centru, kam je povolen přístup jen vybraným osobám z naší firmy a navíc je server pod kamerovým systémem. Není možné, aby se k serveru dostal fyzicky někdo, kdo nemá oprávnění.
  • Servery nejsou společně v síti s počítači zaměstnanců, kteří si mohou instalovat různé software, brouzdat po internetu a zavirovat si tak počítač a díky tomu celou síť ve firmě
  • Máme zajištěné pravidelné zálohování - zálohujeme všechna data každých 24 hodin a zálohy držíme 7 dní zpětně. Databáze zálohujeme dokonce 2x denně.
  • Na našich serverech jsou umístěna data cestovních kanceláří, ale také internetových obchodů nebo data o klientech finančních institucí jako je Česká podnikatelská pojišťovna nebo Penzijní fond České pojišťovny. Nemůžeme si dovolit únik dat, vše máme zajištěno tak, aby k němu nemohlo dojít. A za 13 let existence naší firmy k úniku nedošlo.
  • Garance dostupnosti - máme zajištěn monitoring serverů, který sleduje vybrané weby každé dvě minuty a v případě výpadku dostanou tři naši zaměstnaci zodpovědní za chod serverů SMS zprávu na mobil. Okamžitě je v takovém případě sjednávána náprava. Funkčnost webů umístěných na našich serverech je 99,9%. Jakákoliv údržba serverů se provádí v noci.